Zpracování plastů

Plasty a jejích transformační procesy jednoznačně určují, kdo je Gefran a co dělá: plasty byly vždy jedním z našich primárních odvětví. Díky pečlivému vývoji nových produktů a vrozenému přístupu ke službě zákazníkům se společnost Gefran stala lídrem na globálním a neustále konkurenceschopnějším trhu.
Gefran nabízí na trhu s plasty rozsáhlý výběr automatizačních zařízení pro řízení strojů, kompletní řadu senzorů a vyladěné pohony, které se vyznačují účinností, dobrou hodnotou, praktičností a snadnou instalací.
Tato sekce obsahuje:
• články obecného zájmu
• specifické výrobky pro plasty
• příběhy zákazníků, kteří si vybrali Gefran

Objevte svět plastů!

Regulátor výkonu pro průmyslové infračervené lampy v procesu vstřikování plastů

Zjistěte, jak 4kanálový regulátor výkonu GFX4-IR SCR zvyšuje výkon předehřívacích pecí pro hybridní formování při řízení průmyslových infračervených lamp SWIR (krátká infračervená vlna)

Hybridní formování je jedním z procesů používaných ve výrobní technologii kompozitních produktů.

Použití 4kanálového výkonového řadiče GFX4-IR SCR zvyšuje kontrolu lamp SWIR v předehřívací peci pro kompozitní součásti pro letecký průmysl.

Výrobky pro plasty

Bezpečnostní řídicí systém, který spravuje ochranná zařízení, musí být vyroben v souladu s jednou ze dvou srovnatelných evropských norem:

EN ISO 13849-1: 2008: Bezpečnost strojních zařízení – Bezpečnostní části řídicích systémů – Obecné zásady pro konstrukci
EN / IEC 62061: 2005: Bezpečnost strojních zařízení – Funkční bezpečnost elektrických, elektronických a programovatelných elektronických řídicích systémů souvisejících s bezpečností

Obě normy poskytují velmi podobné výsledky: SIL (úroveň bezpečnostní integrity, definovaná v EN / IEC 62061) a PL (úroveň výkonnosti, odvozená z EN ISO 13849-1) jsou srovnatelné.

Tyto dvě normy zavádějí koncept funkční bezpečnosti: aspekt týkající se bezpečnosti strojního zařízení, který závisí na správném fungování systému velení a řízení v reakci na vstupní signály.

Další informace o aktuálních normách najdete na webových stránkách Assocomaplast (Italská asociace výrobců a zpracovatelů plastů a pryže a forem).

Bezpečnost: konkurenční výhoda

Celý průmyslový sektor přechází od konceptu bezpečnosti chápaného jako jednoduchý doplněk ke strojnímu zařízení v souladu se současnými zákony k konceptu bezpečnosti jako nedílné součásti funkce stroje.
Pro výrobce strojů se nové bezpečnostní strategie stávají přínosem, na kterém mohou založit novou konkurenční výhodu, zlepšit jejich produktivitu a zvýšit jejich účinnost na celém mezinárodním trhu.

Gefran a bezpečnost: produkty ad hoc a školení

Také odvětví plastů prokázalo rostoucí pozornost funkční bezpečnosti. Gefran, lídr v oblasti plastů, který vždy věnuje pozornost citlivým tématům, jako je bezpečnost, dodává tlakové převodníky s certifikátem Performance Level ‘c’ podle EN ISO 13849-1 pro vysokoteplotní aplikace, buď bez kapaliny nebo s plnicí kapalinou (jako je sodík-draslík).

Tyto převodníky rovněž odpovídají směrnici RoHS (omezení nebezpečných látek).

Bezpečnostní funkce prováděná měniči PL ‚c’ zohledňuje správně transdukující tlak v měřicí komoře, aby bylo možné identifikovat jakékoli přetlaky v komoře, a signalizovat překročení pevného bezpečnostního limitu.

Gefran vyrábí produkty, které zajišťují vysoký výkon i bezpečnost strojů. Ale to není vše.

Vědomí toho, že porozumění normám – jejich správné použití – je skutečně konkurenční výhodou, vedlo Gefran k organizaci školení o bezpečnosti strojů ve spolupráci s různými skupinami a sdruženími.

Plně elektrické lisy na plasty

Energetická účinnost, větší přesnost a opakovatelnost, kratší doba výrobního cyklu, spolehlivost, tichý chod.
To jsou jen některé z úžasných funkcí nových elektrických lisů, které vás spolu s vynikajícím poměrem cena/výkon přesvědčí, abyste si vybrali tyto lisy!

Před dvaceti lety, pokud jste si chtěli koupit vstřikovací lis, můžete si vybrat jeden s upínacím upínáním nebo ten, který byl zcela hydraulický. Dnes hlavní výrobci vstřikovacích lisů nabízejí alternativní řešení.

Počínaje osmdesátými léty se staly stále populárnějšími plně elektrické vstřikovací lisy – poháněné výhradně elektromotory. Následně pokryly širší a širší škálu a větší trh a náklady klesly. Tato popularita byla způsobena jejich dlouhým seznamem výhod ve srovnání s hydraulickými lisy.

Energetická účinnost

To je největší pobídka pro nákup plně elektrického lisu, ve kterém je maximální výkon dodáván pouze při otevření a zavření formy a během vstřikování.

Spotřeba energie je v zadržovacích sekvencích prakticky nulová. V hydraulickém lisu pracuje olej, který se používá k přenosu energie, vždy při maximálním tlaku, takže motor, který dodává energii do celého hydraulického okruhu, vždy spotřebovává maximální elektrickou energii.

To znamená, že dodaný výkon je u hydraulického lisu vždy maximální, zatímco u plně elektrického lisu je dodaný výkon přibližně o 50% nižší.

Pracujte s větší přesností

Celoelektrické lisy také zaručují vyšší přesnost a opakovatelnost pracovních procesů, protože využívají počítačové systémy.

Až do 80. let byly CNC jednotky instalovány pouze na velmi přesných strojích, ale v průběhu let byly instalovány také na hi-tech lisech, jako jsou elektrické lisy.

Elektrické lisy vybavené numerickým ovládacím počítačem jsou nyní skutečnými obráběcími stroji. S výhodou digitálního řízení je proces na elektrických lisech plně opakovatelný a nevyžaduje žádné speciální nastavení, aby vyhovovalo požadovaným specifikacím.

Zkraťte doby procesu cyklu

Další důležitou výhodou plně elektrického lisu je kratší doba cyklu procesu. Díky neustálé kontrole každého polohování, přesné kontrole posuvu šneku a tlaku je proces zdokonalen a čas každého kroku je zkrácen. To zkracuje celkovou dobu výroby.

Na plně elektrickém lisu můžete také kombinovat několik operací, což snižuje prostoje a celkovou dobu výroby. Výsledkem je vyšší výkon, vyšší kvalita a tím i vyšší zisk.

Všechna elektrická řešení společnosti Gefran

Gefran má důkladné znalosti o požadavcích trhu s plasty a svým plně elektrickým řešením je spolehlivým a odborným partnerem jak pro výrobce OEM, tak pro koncové uživatele.
Gefran navrhuje a vyrábí produkty instalovatelné na plně elektrických lisech, jako například:
senzor
platformy pro automatizaci hardwaru a softwaru
měniče a pohony
S produkty využívajícími technologii Sensormate nabízí Gefran řešení pro měření fyzikálních veličin a pro řízení plně elektrických lisů, monitorovacích signálů pro správu a řízení přetvoření spojovacích tyčí, ochrany forem a vstřikovacího tlaku.

Gefran Produkty Topení ventilace klimatizace

ADV200 WA

Vektorový měnič pro transport vody a HVAC

    Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

    ADDRESS

    63739 street lorem ipsum City, Country

    PHONE

    +12 (0) 345 678 9

    EMAIL

    info@company.com

    Cart