Zpracování kovů

Gefran se více než 50 let specializuje na navrhování a výrobu pohonů a řídicích aplikací, jako jsou snímače, instalovatelné na obráběcích strojích. Gefran je jedním z mála hráčů v odvětví kovů, který může nabídnout kompletní balíček, pokud jde o produktové řady a kontrolní technologie.
Tato sekce obsahuje:
• články obecného zájmu
• specifické výrobky pro kov
• příběhy zákazníků, kteří si vybrali Gefran

Objevte svět kovu!

V roce 2022 byla divize pohonů převedena akvizicí do společnosti WEG AUTOMATION Europe

Automatizační a řídicí technologie pro elektrické motory

Nejlepší technologie automatizace a řízení elektrických motorů: to jsou požadavky kovového odvětví, jednoho z největších odběratelů energie na celé průmyslové scéně.
Gefran poskytuje tomuto odvětví inženýrské know-how, navrhuje pohony pro řízení střídavých a střídavých motorů a regulátory kotvy pro stejnosměrné motory.

Řídicí technologie pro elektromotory

Kovoobrábění používá nejmodernější automatizační a řídicí technologie pro elektromotory.

Tyto motory musí zajistit vysokou účinnost, aby maximalizovaly výkon automatizační technologie, a musí být také energeticky účinné, aby současně zlepšily systémy a komponenty.

Řízení energie

Sektor kovů potřebuje pokročilá řešení pro správu energie vzhledem k tomu, že k řízení a obsluze většiny strojů používaných ke zpracování kovů používá velmi vysoké úrovně výkonu, například:

  • Pece
  • Válcovny
  • Srovnávače
  • Navíječky a odvíječky
  • Nůžky pro přesné řezání
  • Tvářecí stroje
  • Lisy
  • Šablony

Co navrhuje Gefran?

Gefran poskytuje své technické know-how a navrhuje pohony pro řízení střídavých a střídavých motorů a regulátorů kotvy pro stejnosměrné motory, široce používané ve válcovnách (zejména na rozvojových trzích a při modernizaci).

Pro systémy koordinované s konfigurací více pohonů nabízí Gefran rozsáhlý výběr napájecích zdrojů AC / DC s regenerační technologií AFE (Active Front End) a FFE (Fundamental Front End), které šetří značné množství energie zpětným získáním energie a jejím vrácením k primárnímu napájení.
Jednosměrné střídavé nebo stejnosměrné nebo rekuperační napájecí zdroje společnosti Gefran splňují nejnáročnější požadavky na pracovní cyklus kovoobráběcích strojů, jako jsou lisy, válcovny, stroje na zpracování plechu, atd.

Prohlédněte si celý sortiment Gefranu na stránkách věnovaných výše popsaným produktům!

Trend v průmyslových sítích a na trhu automatizace

Komunikace v průmyslové automatizaci je nyní skutečným strategickým nástrojem pro zvýšení produktivity a efektivity společnosti, protože poskytuje účinný způsob přenosu kvalitních dat mezi různými automatizačními systémy, řízení strojů a synchronizace, sledování výrobních linek atd.
Jak toho bylo dosaženo? A jaké budou zítřejší trendy?

Ve čtyřicátých letech se procesní instrumentace obecně chápala jako měření tlaku na řídicí zařízení v továrně. V 60. letech 20. století byly vyvinuty senzory pro monitorování procesních veličin prostřednictvím retransmise signálu 4-20 mA v poměru k měření.

V 80. letech se objevily první inteligentní senzory s digitálními výstupy, které vyžadovaly digitální integraci. V průběhu let se počet instalovaných zařízení na průmyslových systémech a na strojích zvýšil a funkční složitost. Bylo nutné nové paradigma: fieldbus.

Fieldbusy

Řešení s průmyslovými sběrnicemi nabízejí řadu důležitých výhod, jako je integrace do složitých systémů se značnými komunikačními vzdálenostmi a také rychlý a bezpečný přenos dat.

Dalším požadavkem na design v této nové filozofii přenosu dat je koncept komunikace řízené pomocí společného standardu, který zaručuje integraci zařízení od různých výrobců.

Průmyslový Ethernet

Nový systém průmyslové komunikace založený na Ethernetu byl představen v 90. letech a stal se velmi úspěšným, protože nabízel komunikaci v reálném čase, škálovatelnost a flexibilní správu.

Analogová metoda (4-20 mA nebo napětí) je stále široce používána, zejména tam, kde je architektura stroje jednoduchá a kompaktní.

Od doby, kdy byla vyvinuta průmyslová sběrnice, byla na trh průmyslových komunikací uvedena řada řešení, stimulovaných hlavně potřebou uspokojit různé funkční požadavky, spíše než diferenciací značek ovlivněnou významnými mezinárodními společnostmi v oblasti automatizace.

Aktuální situace a trend průmyslové komunikace v roce 2015

Pokud jde o řešení dostupná na světovém trhu, následující obrázek ukazuje současnou situaci a trend komunikace v průmyslové automatizaci v roce 2015.

Průmyslová automatizace představuje 37% trhu s automatizací; sektory nezahrnuté do této statistiky jsou automatizace budov (36%) a automatizace procesů (27%).

Hlavní data vyplývající z této analýzy spočívají v tom, že šíření nových průmyslových připojení je poháněno neustálým růstem jak polních sběrnic, tak průmyslových ethernetových řešení s rostoucím trendem v ethernetu.
 
Pokud vezmeme v úvahu nové nainstalované uzly, průmyslové sběrnice rostou přibližně o 7% ročně a stále jsou nejoblíbenějšími sítěmi s 66% trhu.
 
Hlavní sběrnicí je Profibus (s 18% světového trhu, včetně průmyslového Ethernetu), následovaný Modbus (7%), DeviceNet (6%) a CC-Link (6%).
 
Sítě průmyslového Ethernetu tvoří 34% trhu a rostou rychleji než průmyslové sběrnice (17% ročně). Profinet a EtherNet / IP jsou dvě největší ethernetové sítě, každá s 8% trhu, následovaná EtherCat, Modbus-TCP a Powerlink.

Gefran Produkty Topení ventilace klimatizace

ADV200 WA

Vektorový měnič pro transport vody a HVAC

    Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

    ADDRESS

    63739 street lorem ipsum City, Country

    PHONE

    +12 (0) 345 678 9

    EMAIL

    info@company.com

    Cart