Úprava vody

Trh zpracování průmyslové vody potřebuje produkty s pokročilým ovládáním, které rovněž nabízejí výhody z hlediska velikosti, snadného spuštění systému a ekonomických benefitů.
Gefran využil své know-how v průmyslových pohonech v oblasti úpravy vody a vytvořil měniče kmitočtu nejnovější generace pro inteligentní optimalizaci spotřeby energie a značné úspory. Jejich konfigurace, specifické makro aplikace a parametry ve strojírenských jednotkách uspokojují nejširší paletu technologických požadavků.
Tato sekce obsahuje:
• články obecného zájmu
• specifické výrobky pro úpravu vody
• příběhy zákazníků, kteří si vybrali Gefran

Objevte svět čištění vody!

V roce 2022 byla divize pohonů převedena akvizicí do společnosti WEG AUTOMATION Europe

Použití měniče kmitočtu řízení hydraulických čerpadel

Proč instalovat měnič kmitočtu pro ovládání hydraulických čerpadel? Mít dobrou kontrolu nad všemi procesními proměnnými a nejlepší správu měření, zvýšit efektivitu systému a snížit náklady na údržbu, stejně jako optimalizovat spotřebu – šetřit energii.

Podívejte se na podrobnosti návrhů společnosti Gefran pro odvětví úpravy vody.

Dobré řízení měření a řízení procesních proměnných v systémech úpravy vody je zásadní, protože poskytuje technické výhody i značnou návratnost investic.
Statistiky ukazují, že průmyslová spotřeba energie u elektromotorů představuje více než 70% z celosvětové spotřeby; přidáte-li provozní náklady těchto motorů, tvoří více než 95% spotřeby.

V odvětví, kde se k řízení čerpadel musí používat elektromotory, je třeba pro dosažení lepšího a inovativního řízení systému zvážit energetickou účinnost a ekonomickou udržitelnost.

Úspora energie s měniči

Použitím měničů můžete výrazně snížit spotřebu energie. Tato výhoda je automatická, pouze když je měnič nainstalován mezi motorem a elektrickým napájením.

Měnič řídí všechny základní proměnné motoru, jako je napětí, proud a jmenovité otáčky, a proto řídí točivý moment ve vztahu k potřebám aplikovaného zatížení.
To také snižuje počet rutinních a mimořádných postupů údržby, které výrazně váží na náklady na životní cyklus systému.

Pokročilé funkce měniče

Kromě základních řídicích funkcí mají moderní měniče kmitočtu pokročilé funkce pro systémy úpravy vody, které jsou nepostradatelné pro řízení procesu, pro ochranu systému, pro systémy s více čerpadly a také funkce energetické účinnosti, jako jsou:

 • Zdvihání
 • Úroveň údržby
 • Rozdělení
 • Konstantní tlak
 • Konstantní průtok
 • Povodí

Přínosné výhody měničů Gefran

Jaké jsou aplikační výhody měničů Gefran? Gefran nabízí specifické měniče pro řízení s proměnným nebo čtyřkvadrantním pohonem a se sadami funkcí pro čerpací systémy s: řízením více čerpadel, kompenzací průtoku, funkcí plnění, ochranou zpětného ventilu, čištěním čerpadla, křivkou minimálního výkonu a alarmem koncové křivky.

ADV200 WA uspokojují vyspělé architektury v systémech řízení a správy elektromotorů nejnovější generace pro vodní sektor.

Další funkce vám umožňuje rozložit zátěž v systémech s více čerpadly nebo s více ventilátory, což snižuje opotřebení elektromechanických systémů pro delší životnost systému a vyšší návratnost investic.
Pro další přizpůsobení vám nástroj Motion Drive Programmable Logic Controller (MDPlc) umožňuje vytvářet pokročilé aplikace pomocí grafického rozhraní podle IEC 61131-3.

Nakonec integrované řízení snižuje složitost systému a eliminuje zpoždění a rušení při přenosu proměnných (typické u systémů se samostatnými pohony a osovými deskami).

Gefran Produkty Topení ventilace klimatizace

ADV200 WA

Vektorový měnič pro transport vody a HVAC

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com

  Cart