Jeřáby

Odvětví průmyslových výtahů a jeřábů má specifické požadavky týkající se pevnosti a spolehlivosti výrobků, které používá, bezpečnostních standardů, flexibilní aplikace a samozřejmě vysokého výkonu.

Know-how společnosti Gefran v oblasti zvedání materiálů a osob, ve strojírenství a v automatizaci poskytuje řešení, která uspokojí požadavky nejmodernějších systémů. Katalog aplikací společnosti Gefran obsahuje širokou škálu vyhrazených měničů a rekuperačních zdrojů energie, což je ideální pro pokročilé, výkonné systémy Hoist & Crane.

V roce 2022 byla divize pohonů převedena akvizicí do společnosti WEG AUTOMATION Europe

Tato sekce obsahuje:
• články obecného zájmu
• specifické výrobky pro průmyslové výtahy

Objevte svět výtahů a jeřábů!

Rekuperační měniče kmitočtu Gefran: úspory energie pro všechny průmyslové zvedací systémy

Jak můžeme snížit náklady na účty za energii v sektoru výtahů a jeřábů? Rekuperační měniče kmitočtu Gefran mohou výrazně snížit náklady a vyrábět čistou energii.

Objevte mnoho řešení Gefran pro všechny průmyslové zvedací systémy.

Snížit účet za elektřinu?

Společnosti vznikají enormní náklady na elektřinu, což představuje velkou část jejich celkových ročních nákladů. Jsou považovány za jeden z hlavních faktorů bránících průmyslovému růstu a hospodářskému oživení.

Jak můžete ušetřit energii v sektoru výtahů a jeřábů?

Návrh společnosti Gefran na úsporu energie

Naše rekuperační zdroje uspokojí i ty nejnáročnější požadavky na pracovní cyklus průmyslových zdvihacích systémů.

Rekuperační zdroje využívají setrvačné zátěže, aby ušetřily velké množství energie a umožnily vám výrazně vylepšit vaše systémy.

AFE200 regenerativní napájecí zdroje

Rekuperační měniče AFE200 jsou navrženy pro práci v sítích od 400 VAC do 690 V AC v rozsahu výkonu od 22 kW do 1,6 MW v těžkém provozu a pro napájení stejnosměrné sběrnice měničů ADV200-DC.
Kromě vysoce dynamického řízení ve 4 kvadrantech generují napájecí zdroje AFE200 čistou energii, tj. Při cosφ = 1 s extrémně nízkým harmonickým zkreslením (THDi ≤ 3%), pro skutečné úspory energie.
Jednosměrné SMB200 a regenerativní napájecí zdroje FFE200
SMB200 je jednosměrný zdroj střídavého / stejnosměrného proudu navržený speciálně pro vytváření běžných systémů DC sběrnice. Je určen pro sítě od 400 VAC do 690 VAV v proudovém rozsahu od 750 ADC do 5800 ADC v těžkém provozu.
Na druhou stranu, když je regenerovaná energie 30-60% energie poháněné, mohou být jednosměrné a regenerační napájecí zdroje SMB200 paralelně spojeny s napájením společné DC sběrnice.
Řada FFE200 umožňuje obousměrný tok energie ze společné DC sběrnice a je určena pro sítě od 400 VAC do 690 VAV v proudovém rozsahu od 550 ADC do 4000 ADC v těžkém provozu.
Napájecí zdroje SMB200 jsou dimenzovány na celou hnací sílu; FFE200s pouze pro regenerovanou energii.
I když s nižším výkonem, pokud jde o THDi oproti technologii AFE, tato kombinace (odpovídající velikosti) umožňuje výrazně nižší náklady na systém.

Řada měničů Gefran ADV200-HC pro úplnou kontrolu pohybu

Řešení pro 360 ° řízení pohybů

Řada měničů Gefran ADV200-HC je speciálně navržena pro aplikace Hoist & Crane a splňuje všechny průmyslové požadavky. Tato řada inteligentních jednotek má velmi vysoký výkon a pokročilé ovládání a je také velmi jednoduchá na programování a instalaci. 360 ° ovládací řešení použitelné pro všechny typy pohybů.
Se specifickými funkcemi, robustností, nejvyššími bezpečnostními normami a flexibilitou splňuje měnič ADV200-HC všechny provozní požadavky moderních zdvihacích a jeřábových systémů, protože řídí asynchronní motory s nebo bez kodéru a řídí všechny pohyby zdvihu a posunu (kladkostroj, portál , vozík).

Integrovatelné funkce

Řídicí platformy zaručují integraci specifických funkcí potřebných k ovládání jednoduchých pohybů i sofistikovaných systémů, jako jsou dokovací jeřáby.
Kromě toho jsou všechny synchronizační funkce pro hlavní pohyby výtahu a překládání (zdvihací, portálové, pojezdové) řízeny v jediném programovacím prostředí.

 

Měnič ADV200-HC dále poskytuje:

 • 100% točivého momentu při nulových otáčkách pro extrémně přesnou kontrolu pohybu nákladu při nízkých otáčkách
 • Nastavitelné přetížení pro plynulé pohyby při jakémkoli zatížení
 • Integrované ovládání brzd pro bezpečný pohyb zavěšených břemen
 • Funkce Zvýšení rychlosti kladkostroje pro vyšší produktivitu a rychlejší pracovní cykly s malým zatížením
 • Kompaktní mechanika a integrovaná brzdná jednotka do 55 kW a volitelné externí moduly pro celou řadu
 • Integrovaná možnost bezpečného vypnutí krouticího momentu podle směrnice o bezpečnosti strojů podle norem SIL3 a PL „d“
 • Funkce Anti-Sway zabraňující nebezpečným pohybům během překládání zátěže
 • Funkce Electric Axis pro synchronizaci aplikací Dual Gantry
 • Možnost energetické účinnosti

Gefran Produkty pro JEŘÁBY

FFE200

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com

  Cart