Elektrické pece

Velký rozsah senzorů pro řízení tepelných elektrických procesů v jakémkoli měřítku.

Řízení procesů je v sektoru tepelného zpracování kritické. Gefran nabízí specifický sortiment produktů a nejlepší řešení pro řízení procesů pro elektrické tepelné zpracování, od malých laboratorních pecí až po velké pece na kov / sklo / křemík.
Tyto produkty poskytují funkce, jako je energetická účinnost, preventivní údržba, pokročilé řízení procesů a ukládání a správa procesních dat.
Tato řada zahrnuje produkty, jako jsou: indikátory a poplachové jednotky, jedno a víceokruhové PID regulátory, výkonové jednotky pro řízení elektrického ohřevu pomocí odporového zátěže, IR zdrojů a produkty s více I / O s integrovanými ovládacími funkcemi, automatizací a záznamem a ukládání procesních dat.

Tato sekce obsahuje:
• články obecného zájmu
• specifické výrobky pro elektrické pece

Aplikace pro řízení topení

Regulátor výkonu v přídržných pecích pro tlakové lití

Jak vyřešit nelinearitu odporové hodnoty ohřívače SiC s regulátorem výkonu v přídržných pecích pro tlakové lití.

Regulátor výkonu GFW umožňuje získat řídicí systém odlévání pece díky třífázové zátěži ohřívačů z karbidu křemíku (SiC) pomocí primárního transformátoru a aktivace alarmů a diagnostiky v reálném čase.

Díky řízení dvou fází pro třífázovou zátěž lze dosáhnout cenových výhod ve srovnání s třífázovým řízením.

Šetří také místo v elektrické skříni a snižuje teplo generované tyristory.

Def_Rim-from-Furnace_Die_Casting

Výkonové rezistory ve vakuových pecích

Objevte výhody robustního a výkonného systému ovládání vakuové pece díky výkonovým odporům.

Řízení výkonu třífázového grafitových topných zařízení pomocí primární transformátoru, alarmů a diagnostiky v reálném čase výkonového regulátoru a rezistoru: všechny výhody přesného výkonového regulátoru GFW vhodného pro pohon primárního transformátoru, který prostřednictvím sekundární, napájí třífázové zatížení grafitových rezistorů.

Def_Turbina

Ovladače pro světlé žíhací pece

Zjistěte, jak dosáhnout rovnoměrnosti teploty 1,5 ° C ve 3-zónové peci na tepelné zpracování kovů s multifunkčním PID regulátorem.

Multifunkční ovladač 3850T společně s regulátorem výkonu GTF splňují všechny potřeby tepelného procesu jasného žíhání:
• řízení předehřívacích a topných ploch;
• automatizace systému;
• záznam dat pro výrobní šarže – hodiny reálného času (RTC);
• řízení změn hodnoty odporu vůči chladu na teplo u ohřívačů SiC;

DEF_Controller_for_precius_metal_furnace

Ovládání elektrického vyhřívání taženého skla s elektronickým regulátorem výkonu

Zjistěte, jak vám v chladicím tunelu v závodě na výrobu plaveného skla umožňuje elektronický regulátor výkonu ovládat elektrické ohřívače na základě teplotního profilu a gradientu chlazení.

Chladicí tunel je kritickou částí procesu plaveného plochého skla, konkrétně musí chladit řízeným způsobem (horké – studené), aby se zabránilo prasklinám na skleněné desce kvůli nevhodnému teplotnímu gradientu.

Regulátor výkonu GFW 3 PH se používá k:
– ovládání odporových ohřívačů
– poskytují různé diagnostiky, včetně alarmů přerušení topení, síťového napětí, ochranných pojistek a celkového stavu regulátorů výkonu.

DEF_Controller_for_Lehr_kiln_in_a_flot_glass_line

Ochrana proti nadproudu (OFP) v tepelném zpracování

Nastavení teploty a regulace jsou v aplikacích tepelného zpracování kritické. Pojistky ochrany proti nadproudu (OFP) se obvykle používají k ochraně systémů před poruchami. Tyto pojistky jsou však velmi drahé, protože vyžadují velmi přesnou a opakovatelnou energii tání.
Gefran patentoval nové řešení, které zaručuje úspory, pokud jde o náklady na náhradní díly, práci a prostoje.
Nastavení teploty a regulace jsou v aplikacích tepelného zpracování zásadní. Průmyslové vytápění se obvykle provádí pomocí topných článků se zátěžovými odpory, infračervenými lampami, karbidem křemíku nebo prvky MoSi2 – řízenými výkonovým regulátorem.
Standardní elektrický panel má také teplotní sondy (TC, RTD) pro získávání regulovaných teplot procesu a jeden nebo více PLC pro správu a dohled nad systémem.

Ochrana systémů před poruchami

K ochraně systémů před poruchami se obvykle používají velmi rychlé pojistky. Ale tyto pojistky jsou velmi drahé, protože zahrnují velmi přesnou a opakovatelnou energii tání.

Kromě nákladů musíte vzít v úvahu, že se velmi často používají nesprávné náhradní pojistky z důvodu nezkontrolování všech jmenovitých údajů a v případě naléhavé údržby.

Špatná náhradní pojistka v krátkodobém horizontu obnoví funkci systému, ale vystaví regulátor riziku poruchy (roztavení interních zařízení SCR) při příštím zkratu zátěže.

Abychom tyto problémy odstranili, společnost Gefran si nechala patentovat funkci ochrany proti nadproudové ochraně (OFP) integrované v řadiči napájení (evropský patent č. 2660843).

HW ochrana v Power Controller může:
– detekovat zkrat nebo externí přetížení
– vypnutí zátěže
– bezpečně vybijte veškerou otevírací energii poruchové smyčky

Proto v případě zkratu zátěže nebo přetížení regulátor napájení eliminuje zkrat a snižuje otevírací energii I2t na dostatečně nízkou úroveň, aby se zajistilo, že externí zařízení, které chrání napájecí vedení, nevypadne.

Použitím více výkonových regulátorů s elektronickou pojistkou můžete vytvořit řešení ochrany proti zkratu pro 2fázové nebo 3fázové aplikace. Regulátor výkonu s elektronickou pojistkou může být také naprogramován tak, aby rychle a automaticky resetoval vodivostní zátěž (s rampou Soft-start v modulaci fázového úhlu), pokud je porucha snadno resetovatelná, čímž se zabrání prostojům při čekání na zásah operátora .

Ochrana systémů před poruchami

Jaká je rychlost odezvy ochranného systému? Když dojde ke zkratu, řídicí jednotka detekuje přítomnost zkratu zátěže (nebo přetížení) do 100 ms, vypne napájecí modul a do dalších 150 ms bezpečně vypne poruchovou smyčku.

Všechny tyto kroky se obvykle provádějí pojistkami na ochranu vedení nebo jističi, přičemž se používá křemičitý písek (v pojistkách) nebo speciální komora pro zhášení oblouku (v jističích), zatímco řídicí jednotka výkonu s nadproudovou ochranou (OFP) eliminuje zkrat obvod přímo v polovodičovém zařízení (křemík) a tedy bez jakýchkoli oblouků.

Zařízení společnosti Gefran eliminuje potřebu mimořádně rychlých pojistek a poskytuje skutečné úspory, pokud jde o náklady na náhradní díly (pojistky), práci (oprava poruchy systému) a prostoje (ztracená výroba / změna procesu).

Zařízení lze také naprogramovat tak, aby automaticky resetovalo vodivé zatížení, pokud zkrat nebo přetížení samovolně skončí, čímž se eliminuje čas a náklady na ruční zásah obsluhy.

Pozn .: Zařízení XTRA eliminuje potřebu mimořádně rychlých pojistek (dražších), ale podle současných předpisů zůstávají tradiční ochrany vedení (jako jsou pomalé pojistky a jističe) povinné v předřazeném systému řídicí jednotky.

Ochrana proti nadproudu (OFP) v tepelném zpracování

Nastavení teploty a regulace jsou v aplikacích tepelného zpracování kritické. Pojistky ochrany proti nadproudu (OFP) se obvykle používají k ochraně systémů před poruchami. Tyto pojistky jsou však velmi drahé, protože vyžadují velmi přesnou a opakovatelnou energii tání.
Gefran patentoval nové řešení, které zaručuje úspory, pokud jde o náklady na náhradní díly, práci a prostoje.

Gefran Produkty pro elektrické pece

3850T

Do 16 PID smyček , programovatelný regulátor se záznamem, 7“graficky dotykové interface

2850T

Do 8 PID smyček , programovatelný regulátor se záznamem, 3,5“graficky dotykové interface

850

Dvou smyčkový PID regulátor; 1/16 DIN

1650

Dvou smyčkový PID regulátor 1/8 DIN

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com

  Cart